Search
Close this search box.
Montážní návody
Jak správně nasadit plachtu?

Plachtu vyjměte z úložného vaku a rozložte v podélném směru přes střechu, kapotu a kufr automobilu. Vnitřní měkká fleecová podšívka (u zakázkové interiérové plachty PREMIUM či univerzální interiérové plachty CLASSIC), jemná podšívka z mikrovlákna (u zakázkové exteriérové plachty PREMIUM) a jemná bílá textura (u univerzální exteriérové plachty CLASSIC) patří směrem ke karoserii vozu. Přední část plachty rozeznáte pomocí bílé etikety všité do levého předního švu. Je-li Vaše plachta ozdobena logem, řiďte se jím, neboť je zpravidla umístěno vpředu na kapotě vozu. Pomocí podélných švů kopírujících hranu střechy zkontrolujte, zdali plachta není přetažena k jedné straně. Zohledňuje-li střih kapsy na boční zpětná zrcátka, navlečte je a ustavte tak, aby nebyly přetočeny. Následně plachtu uchopte za elastický lem umístěný vpředu a zafixujte za spodní hranu předního nárazníku. Tento postup opakujte i v zadní části vozu. V případě zadního spoileru typického pro vozy Porsche, doporučujeme ihned po ustavení zrcátek ustavit spoiler a až poté zafixovat plachtu pod hrany nárazníků. Nadbytečné vrásky odstraníte opatrným povytažením za spodní okraj plachty ve snaze natáhnout přebytečný materiál pod nárazníky. Tento postup doporučujeme provést v rozích vozu.

K bezpečnému zajištění exteriérové plachty za větrného počasí použijte fixační popruhy. Podhoďte je pod vozem, zacvakněte spony a pevně dotáhněte.

Jak správně sbalit plachtu?

Při sbalení plachty postupujte v opačném sledu, než který je uveden v odstavci výše. Poté co jste stáhli kapsy na boční zpětná zrcátka, přehoďte boční díly plachty přes střechu vozu (rubem vzhůru) a opakovaně je přeložte. Vytvoříte tím podélný pruh odpovídající šíři úložného vaku. Nečistoty ulpělé na lícové straně zůstávají zabaleny uvnitř. Na kapotě vozu plachtu postupně srolujte. Plachta se karoserie dotýká vždy a pouze vnitřní čistou rubovou stranou. V případě starších vozů pozor na zachycení plachty o ostré hrany stěračů a trysek ostřikovačů. Takto sbalenou plachtu uložte do úložného vaku. 

UPOZORNĚNÍ: Při následném nasazení rozbalte plachtu od zadní části vozu směrem dopředu! Plachta tak bude rázem ustavena.

Naše doporučení: Dodržujte výše uvedený postup. Minimalizujete tím namáhání švů a usnadníte si manipulaci. Nasazení i sbalení plachty bude otázkou okamžiku bez nutnosti asistence druhé osoby.

 

Úložný vak

Úložný vak je nedílnou součástí každé plachty. Plachtu nikdy nepokládejte na zem či na znečištěný povrch. Uschovejte ji přímo do vaku. Zabráníte tak ulpění nečistot, které mohou poškodit lak karoserie.

Premium
Zakázková interiérová plachta
Premium
Zakázková exteriérová plachta
Classic
Univerzální interiérová plachta
Classic
Univerzální exteriérová plachta
Odhalovací
Interiérová plachta
Emotion
Interiérová plachta
Innovation
Exteriérová plachta