Search
Close this search box.
Často kladené otázky
Proč mít plachtu od SPECIAL COVERS?

Na trh interiérových a exteriérových plachet jsme vstoupili s jasnou vizí – nabídnout Vám jen ty nejlepší produkty, které si můžete dopřát. Produkty kvalitní, funkční a krásné. A právě takové u nás naleznete. Denně se s Vámi setkáváme a diskutujeme o tom, co máme společně rádi. Krásné vozy a jejich zajímavé příběhy. Motivace a láska k řemeslu nám rozhodně nechybí. A na našem přístupu je to znát. Snažíme se být jedineční a vycházíme vstříc Vašim osobitým přáním a požadavkům. Naším cílem je, abyste byli vždy spokojeni. Věříme, že Vám naše úsilí dává smysl.

Je třeba umýt vůz před nasazením plachty?

Plachtu vždy nasazujte na čistý vůz. Ulpělé nečistoty by mohly způsobit poškrábání laku karoserie.

Lze nasadit plachtu na mokrý vůz?

Ano, plachtu lze nasadit na mokrý vůz. Prodyšnost tkanin umožní odpařování vlhkosti a kondenzátu směrem ven. K úniku vzlínajících par u CLASSIC univerzální exteriérové plachty dochází skrze větrací otvory. Upozorňujeme, že v místě styku plachty s karoserií může dojít ke vzniku zaschlých skvrn od vody.

Lze nasadit plachtu na rozpálený vůz?

PREMIUM zakázkové interiérové a exteriérové plachty obsahují retardanty hoření, které zajišťují odolnost vůči sálavému teplu až do 220ºC. Jsou-li však teploty motorových, výfukových či brzdových částí příliš vysoké, hrozí poškození plachty či v extrémních případech její vzplanutí. 

Naše doporučení: Před nasazením plachty nechte vůz vždy nejprve vychladnout.

Je vhodné použít interiérovou plachtu v exteriéru a naopak?

Interiérovou plachtu lze použít výhradně v interiéru. Je určena pouze pro vnitřní použití. Pokud je ponechána na přímém slunci, časem vybledne. V případě deště není nepromokavá. Oproti exteriérové plachtě ji chybí silný lem spodního okraje minimalizující zanesení nečistot pod plachtu.

Exteriérová plachta je určena pro použití v exteriéru. Má nepromokavou, vícevrstvou skladbu a k odpařování vlhkosti a kondenzátu dochází pomaleji než u plachty interiérové. Do garáže patří plachta interiérová.

Ochrání exteriérová plachta před kroupami?

Exteriérová plachta před kroupami neochrání. Kroupy jsou nebezpečné především svojí kinetickou energií. Malé kroupy (6 mm) padají rychlostí až 39 km/h, větší (30 mm) rychlostí přibližně 80 km/h. Vrstva materiálu plnící ochrannou funkci by musela být natolik silná, že plachta bude neskladná a její celková hmotnost přesáhne 25 kg.

Naše doporučení: Podhodíte-li pod exteriérovou plachtu huňatou deku či přímo peřinu a pevně stáhnete fixačními popruhy, docílíte lepší ochrany než u plachty proti kroupám. Touto babskou radou jsme Vám zachránili již nejeden automobil.

Jak dlouho lze skladovat vůz pod plachtou?

Jakákoliv plachta, kterou použijete k zakrytí Vašeho automobilu, by měla „dýchat“. Neumožní-li únik vzlínajících par, raději plachtu vůbec nepoužívejte. Vyvarujete se mnohem větším škodám. PREMIUM zakázkové a CLASSIC univerzální interiérové plachty jsou vhodné pro krátkodobé i dlouhodobé použití. Oba materiály mají vynikající prodyšnost, která umožňuje odpařování vlhkosti a kondenzátu. PREMIUM zakázková exteriérová plachta je rovněž vhodná pro krátkodobé i dlouhodobé použití. Z důvodů vícevrstvé skladby „dýchá“ o něco pomaleji než plachta interiérová. Je prodyšná v celé své ploše. CLASSIC univerzální exteriérovou plachtu doporučujeme použít pro krátkodobé uskladnění Vašeho vozu. K odpařování vlhkosti a kondenzátu dochází skrze větrací otvory. V ploše je plachta neprodyšná. 

 

Pravidelný interval kontrol

Skladujete-li vůz venku, může dojít k zanesení nečistot mezi plachtu a karoserii, které by mohly poškodit lak Vašeho vozu. Nepodceňujte pravidelný interval kontrol. U interiérových plachet nemusí být nikterak častý.

Může dojít k rosení pod plachtou?

K rosení pod plachtou běžně dochází zejména po chladných a jasných nocích, parkujete-li pod širým nebem. Má-li povrch vozu nižší teplotu než je rosný bod jeho okolí, dochází k rosení i pod plachtou. Rosa se s rostoucí teplotou odpařuje a uniká skrze plachtu či větrací otvory ven. Skladujete-li vůz dlouhodobě na vytrvalých deštích nebo pod vrstvou sněhu, nemá vlhkost a kondenzace možnost odpaření a může po delší době dojít i k tvorbě plísní. Prosím nepodceňujte pravidelný interval kontrol.

Lze použit plachtu za silného větru?

K bezpečnému zajištění plachty za větrného počasí slouží fixační popruhy. Nedoporučujeme však používat plachtu za silného větru přesahujícího 50 km/h. Může dojít k zanesení nečistot mezi plachtu a karoserii, které by mohly poškodit lak Vašeho vozu. V případě podfouknutí plachty dochází k extrémnímu namáhání švů.

Může plachta vyblednout?

Prosím berte na vědomí, že každá plachta časem vybledne. K vyblednutí jsou náchylné zejména tmavší odstíny. Pamatujte však, že plachta i nadále chrání exteriér i interiér Vašeho vozidla.  Na vyblednutí plachty se záruka nevztahuje.

Může exteriérová plachta přimrznout?

Klesají-li teploty pod bod mrazu, může dojít k přimrznutí plachty ke karoserii vozu. Příčinou je zakrytí mokrého automobilu. Dojde-li k tomuto jevu, přelijte dané místo teplou vodou. Nikdy se nesnažte odtrhnout přimrzlou plachtu. Vyvarujete se jejímu možnému poškození.

Pasuje plachta na vozy s exteriérovými doplňky?

Potrpíte-li si na originální/ neoriginální exteriérové doplňky či jste-li milovník tuningu, můžeme i Vám dodat vhodný produkt. CLASSIC univerzální interiérové a exteriérové plachty jsou určeny i pro vozy s originálním/ neoriginálním příslušenstvím či vozy po extrémních úpravách. Jsou-li exteriérové doplňky decentní, lze v některých případech použít či upravit PREMIUM zakázkové interiérové a exteriérové plachty. Chcete-li si být jisti odpovídajícím produktem pro Vás, prosím, kontaktujte nás.

Nenašli jste odpovědi na Vaše dotazy? Prosím, kontaktujte nás.