Search
Close this search box.
Pokyny k údržbě

Každá plachta je opatřena etiketou obsahující symboly pro ošetřování textilu. Symboly pro ošetřování poskytují informace o maximálním možném namáhání, při kterém během procesu údržby nedojde k nenávratnému poškození. Symboly pro ošetřování odkazují na tu část textilního výrobku, která je nejcitlivější k uvedenému postupu údržby.

Postupy prováděné podle informací uvedených na etiketě zajišťují, že výrobek nebude znehodnocen. Nicméně nezaručí, že zašpinění a skvrny budou zcela odstraněny.

Praní

Symbol vaničky určuje, zda je možné praní v pračce v domácnosti. Čísla uvnitř vaničky označují maximální teplotu praní ve stupních Celsia, která nesmí být překročena. Praní při nižších teplotách je možné.

Plachtu perte v pračce ve studené vodě na 30°C.

Plachtu perte vždy sbalenou rubem vzhůru. Nepoužívejte aviváž či agresivní prací prostředky.

Bělení

Trojúhelník označuje, jestli lze nebo nelze bělit daný výrobek.

Plachta se nesmí bělit. Použijte pouze ty prací prostředky, které neobsahují bělící činidla.

Sušení

Čtverec je symbol pro postupy sušení po praní. Kruh uvnitř čtverce symbolizuje sušení v bubnové sušičce.

Plachta se nesmí sušit v bubnové sušičce. Sušte na vzduchu.

Žehlení

Symbol žehličky definuje, jestli lze nebo nelze žehlit daný výrobek.

Plachta se nesmí žehlit. V případě žehlení výrobku je možné očekávat nenávratné poškození.

Profesionální ošetřování

Symbol uvádí informaci o možnosti profesionálního chemického čištění nebo čištění za mokra. Kruh symbolizuje chemické čištění textilií a postupy čištění za mokra prováděného profesionály.  Poskytuje informace vztahující se k různým postupům čištění.

Plachta se nesmí chemicky čistit. Není dovoleno žádné profesionální chemické čištění. Nepoužívejte odstraňovače skvrn, které obsahují rozpouštědla.

V případě PREMIUM zakázkové exteriérové plachty prosím nezapomeňte, že materiálová skladba propouští směrem ven, ale nepropouští směrem dovnitř. Po vyjmutí z pračky pozor na vodu zachycenou v lícové straně. Není-li Vaše plachta silně znečištěna, nasaďte ji na vůz a umyjte pomocí vlažné vody a jemného saponátu. Sušte na vzduchu.

CLASSIC univerzální exteriérovou plachtu doporučujeme rovnou nasadit na vůz, umýt běžně dostupnými prostředky na mytí automobilu a opláchnout hadicí. Nebude tak docházet ke zbytečnému „vymývání“ pigmentové vrstvy sloužící k ochraně před slunečními paprsky. Plachtu sušte na vzduchu.