Search
Close this search box.
Důležitá upozornění
Bezpečnost
  • Nikdy nepoužívejte plachtu, je-li vozidlo v pohybu. 
  • V žádném případě nepoužívejte plachtu během transportu vozu na nezakrytém nákladním přívěsu. Hrozí ztržení plachty náporem větru a riziko ohrožení ostatních účastníků silničního provozu. 
  • K bezpečnému zajištění exteriérové plachty za větrného počasí použijte fixační popruhy. Nespoléhejte pouze na silný elastický lem.
Praktické rady
  • Nikdy nenasazujte plachtu na vozidlo s nevyzrálým lakem. 
  • Před zakrytím vozu nejprve uzavřete dveře, okna a prosklené střechy. V případě kabrioletu natáhněte střechu. 
  • Vyvarujte se násilné manipulaci s plachtou. Klade-li plachta během nasazení/ sbalení odpor, zkontrolujte, zdali není někde zachycena. Předejdete tak jejímu poškození. 
  • Nepodceňujte pravidelný interval kontrol vozu uskladněného pod plachtou.
  • Plátěné střechy doporučujeme před nasazením plachty nejprve překrýt vrstvou tenkého papíru. Vnitřní měkká fleecová podšívka interiérových plachet zadrhává o tkaninu střechy, plachta se nevypne a působí jako by byla malá.
  • Pozor na neoriginální exteriérové doplňky. Kvalita jejich povrchové úpravy nemusí být dostatečná. Nedoporučujeme dlouhodobé použití plachty či zakrytí mokrého automobilu. Na povrchu těchto dílů by mohly vzniknout nevratné mapy.
Střihy na míru

PREMIUM zakázkové interiérové/ exteriérové plachty jsou navrženy na míru konkrétní značce, modelu a roku výroby vozu. Nejedná se o střih na míru Vašemu automobilu. Jestliže je exteriér Vašeho vozidla v originálním stavu bez příslušenství, můžete si být jisti, že střih padne jako ulitý. V případě originálních/ neoriginálních doplňků či japonských, amerických a dalších verzí automobilů (odlišná boční zpětná zrcátka, sportovní nárazníky, spoilery, nástavce prahů, rozšířené lemy kol, body kity, nosiče zavazadel, atd.) nemusí střih zcela pasovat či může být přímo nevhodný. Chcete-li si být jisti odpovídajícím produktem pro Vás, prosím, kontaktujte nás.

Většina střihů vzniká v letech uvedení daného modelu na trh a je vytvořena pomocí technologií dané doby. Starší střihy nedosahují takové přesnosti jako střihy současné. Bývají volnější a mohou mít vrásky. Nejedná se však o chybu. Takové tehdy střihy byly.

Pozice a velikost kapes na boční zpětná zrcátka odpovídají originálnímu stavu vozu. U starších vozidel, u kterých se počet, pozice a tvar zrcátek lišily, nezohledňují střihy na míru kapsy na boční zpětná zrcátka. Mohou však být dodatečně dodělány. Více se dozvíte v části Kapsy na boční zpětná zrcátka.

Střihy na míru zpravidla nezohledňují antény. Většinu antén lze sklopit či demontovat. Ploutvičky moderních vozů zohlednit nepotřebují. U starších vozů s pevnými anténami je třeba prostřihnout otvor v plachtě. Požadujete-li otvor pro anténu zohlednit, může být dodatečně dodělán na míru Vašemu automobilu. Tato služba podléhá individuální kalkulaci. Pozice i velikost otvoru se pasují přímo na Vašem voze.

Kapsy na boční zpětná zrcátka

Kapsy na boční zpětná zrcátka jsou zohledněny u PREMIUM zakázkových interiérových/ exteriérových plachet se střihem na míru pro automobily vyrobené po roce 1975, s výjimkou několika modelů. U střihů na míru je toto zpravidla možné, neboť tvar a pozice zrcátek bývají jednoznačně definovány. Starší vozy, u kterých se počty, pozice a tvary bočních zpětných zrcátek lišily či dokonce zrcátka zcela chyběla nemají kapsy na boční zpětná zrcátka zohledněny. Ne vždy je tomu na škodu. V případě drobných zpětných zrcátek je estetický výsledek bez kapes opticky „čistší“. Nejsou-li kapsy součástí konkrétního střihu, vždy Vás předem informujeme. Požadujete-li kapsy zohlednit, mohou být dodatečně dodělány na míru Vašemu automobilu. Tato služba podléhá individuální kalkulaci. Pozice i tvar se pasují přímo na Vašem voze. 

UPOZORNĚNÍ: Je-li Váš vůz opatřen bočními zpětnými zrcátky, jejichž pozice či tvar neodpovídá originálnímu stavu vozu či evropské verzi automobilu, prosím, kontaktujte nás. Kapsy mohou být dodatečně dodělány na míru Vašemu automobilu. Tato služba podléhá individuální kalkulaci. Pozice i tvar se pasují přímo na Vašem voze. 

Parkujete-li svůj vůz ve veřejném prostoru, možnost bezpečného uschování bočních zpětných zrcátek pod plachtou naopak oceníte. V daném případě konfigurujte střih bez kapes pro boční zpětná zrcátka. 

CLASSIC univerzální interiérové/ exteriérové plachty nezohledňují kapsy na boční zpětná zrcátka. U univerzálních střihů není možné navrhnout tvar a pozici kapes vyhovující všem vozům. Docházelo by ke vzniku vrásek a přepětí materiálu, což by narušilo estetický vzhled plachty.

Loga a nápisy

Žádáte-li personalizovat Vaši plachtu, využijte možnosti originálního loga značky vozu či zakázkového loga na přání. Originální logo značky vozu je logo výrobce Vašeho automobilu (Alfa Romeo, Aston Martin, Porsche atd.). Barvu monochromatického loga lze zvolit s ohledem na odstín Vaší plachty. Multibarevné logo zůstává v originálních odstínech. Požadujete-li logo Vaší společnosti, specifické symboly, vlastní loga či nápisy, připravíme pro Vás zakázkové logo přesně dle Vašeho zadání.

Naše doporučení: Loga a nápisy vždy pozvednou výsledný dojem z plachty. Při jejich výběru však buďte obezřetní. Vyvarujte se logům celistvých v ploše. Ve větších rozměrech mohou působit těžkopádně. Loga, skrz která částečně prosvítá tkanina plachty, bývají opticky lehká a svěží. Nápisy složené z jednotlivých písmen tímto efektem netrpí.

Pro loga a nápisy volíme pozici na kapotě vozu. Jedná se o největší plochu karoserie, na které se vyjímají nejlépe. Každé logo umožňuje odlišné maximální rozměry. Souměrná loga (kulatá, čtvercová) bývají zpravidla do velikosti 30 cm v průměru. Nápisy mohou dosahovat délky až 70 cm. V případě větších rozměrů již nejsou nažehlovací loga schopna přenést pružnost látky a může dojít k jejich deformaci či nařasení plachty.

Požadujete-li loga větších rozměrů, můžeme k výrobě použít technologii sublimace. Jedná se o natištění loga na povrch plachty. O technologii sublimace se více dozvíte v části Zakázkový celoplošný potisk.

Zakázkový celoplošný potisk

Zakázkový celoplošný potisk představuje vrchol personalizace Vaší plachty. Navrhněte vlastní design inspirovaný Vámi. Každá zakázka je individuální záležitostí. Vzniká krok za krokem od počátečních skic, přes zkušební smyčky až k finální podobě Vaší plachty. Proces tvorby zakázkového celoplošného potisku je u složitých grafik časově náročný, ale věřte, že výsledek stojí za to. 

 

Sublimace

K výrobě zakázkového celoplošného potisku je použita technologie sublimace. Základem plachty je bílá tkanina, na kterou je grafika z lícové strany celoplošně natištěna. Každý cm2 je definován dle Vašich požadavků. Můžeme docílit log a nápisů extrémních rozměrů, složitých grafik či barevných odstínů, které se maximálně blíží Vašim představám. Z rubové strany plachta zůstává v původní bílé barvě.

Dodací lhůty

Vážení zákazníci, prosím berte na vědomí, že většina našich produktů je zakázkovou výrobou. PREMIUM zakázkové interiérové a exteriérové plachty nabízejí tisíce střihů, širokou škálu barev a barevných kombinací doplněných o celou řadu příplatkové výbavy. Finální konfigurace plachty se vždy odvíjí od Vašich individuálních přání a požadavků. S ohledem na výše uvedené a velikost poptávky činí dodací lhůty přibližně 8-12 týdnů.

V případě CLASSIC univerzálních interiérových a exteriérových plachet s univerzálními střihy máme většinu barev, střihů a velikostí pro Vás skladem.