Často kladené otázky

Máte nějaké dotazy?

Často kladené otázky
Auto
Informace o produktu

PROČ MÍT PLACHTU OD SPECIAL COVERS?

Na trh interiérových a exteriérových estetických plachet jsme vstoupili s jasnou vizí – nabídnout vám jen ty nejlepší produkty, které si můžete dopřát. Produkty kvalitní, funkční a krásné. Garantujeme vám, že právě takové u nás naleznete. Tvoříme malé věci, ale s velkou láskou a skvělým způsobem. Estetické plachty od SPECIAL COVERS nabízí mnoho výhod. Níže uvádíme některé z nich:

VLASTNÍ GARÁŽ SBALENÁ NA CESTY?

V létě chrání před slunečním zářením, v zimě před ledem a sněhem, celý rok udržuje v suchu a stále dýchá? Naše exteriérové plachty tvoří účinný štít proti přírodním živlům - včetně větru, deště, sněhu a ledu, UV i slunečním paprskům.

UŽÍVÁTE GARÁŽ, VE KTERÉ SE NEUSTÁLE NĚCO DĚJE? 

Naše estetické plachty zachytí veškeré nečistoty a zabrání drobným poškozením. 

NA VAŠI VÁŠEŇ NEZBÝVÁ MOC ČASU, 

ale letmý pohled na zahalené křivky si rádi dopřejete? Tak právě proto jsme tu. Aby i ten krátký okamžik byl vzrušující.

CHCETE OCHRÁNIT VÁŠ VŮZ PŘED ZRAKY NENECHAVCŮ ČI VANDALŮ? 

Umíme být nenápadní.

PŘEJETE SI STRHNOU POZORNOST PŘI JAKÉKOLIV SPOLEČENSKÉ UDÁLOSTI?

Pro tyto případy máme připraveny naše interiérové, plošně tisknutelné a expoziční plachty. A nebo si chcete jednoduše udělat radost?

CO JE DOBRÉ VĚDĚT O LOGU?

Žádáte-li zohlednit logo značky vašeho vozu, umístíme jej na střed kapoty. Ve velikosti 30 cm vypadá skvěle. Barvu monochromatického loga zvolíme s ohledem na odstín vaší plachty. Plnobarevné logo zůstává neměnné. Požadujete-li logo vaší společnosti, specifické symboly, vlastní nápisy či dokonce plošný tisk, prosím kontaktujte nás na odkazu zde.

CO JE DOBRÉ VĚDĚT O BOČNÍCH ZPĚTNÝCH ZRCÁTKÁCH?

Žádáte-li bezpečné uschování bočních zpětných zrcátek, konfigurujte střih bez bočních kapes. Tuto variabilitu nabízí interiérové plachty EMOTION, EMOTION PRINT a exteriérová plachta INNOVATION. U vozů vyrobených před rokem 1972, kdy povinnost bočních zpětných zrcátek nebyla uložena zákonem, reflektují naše střihy původní model bez bočních zpětných zrcátek.

JAK DLOUHÁ JE DODACÍ LHŮTA INTERIÉROVÉ PLACHTY EMOTION/ EMOTION PRINT?

Dodací lhůta na míru šitého produktu činí přibližně 8 týdnů od okamžiku potvrzení objednávky. Plachtu pro vás vyrábíme ručně s přihlédnutím k vašim individuálním přáním a požadavkům. Každý kus pečlivě kontrolujeme a následně odesíláme. Na kvalitní produkt, který vyžaduje péči, se vyplatí počkat.

JAK DLOUHÁ JE DODACÍ LHŮTA INTERIÉROVÉ PLACHTY EMOTION TYPE?

Dodací lhůta interiérové plachty EMOTION UNIVERSAL činí přibližně 4 týdny od okamžiku potvrzení objednávky. V případě zohlednění vašich individuálních přání a požadavků v podobě loga značky vašeho vozu činí dodací lhůta přibližně 8 týdnů od okamžiku potvrzení objednávky. Na kvalitní produkt, který vyžaduje péči, se vyplatí počkat.

JAK DLOUHÁ JE DODACÍ LHŮTA EXTERIÉROVÉ PLACHTY INNOVATION?

Dodací lhůta na míru šitého produktu činí přibližně 8 týdnů od okamžiku potvrzení objednávky. Plachtu pro vás vyrábíme ručně s přihlédnutím k vašim individuálním přáním a požadavkům. Každý kus pečlivě kontrolujeme a následně odesíláme. Na kvalitní produkt, který vyžaduje péči, se vyplatí počkat.
Aplikace

JE VHODNÉ UMÝT VŮZ PŘED NASAZENÍM PLACHTY? 

Ano, plachtu vždy nasazujte na čistý vůz. Zabráníte tím ulpění nečistot na karoserii a lak zůstane v původním stavu.

LZE NASADIT PLACHTU NA MOKRÝ VŮZ?

Ano, plachtu lze nasadit i na mokrý vůz. Prodyšnost tkaniny umožní odpařování vlhkosti a kondenzátu směrem ven. Doporučujeme, nenechte plachtu uschnout na mokrém vozidle. Vyvarujete se případnému vzniku vodních skvrn.

JAK SPRÁVNĚ NASADIT PLACHTU?

Plachtu vyjměte z úložného vaku a rozložte v podélném směru přes střechu a kapotu automobilu. Přední část plachty je označena červenou etiketou všitou do švu spodního lemu. Plachtu nikdy nepokládejte na zem či na znečištěný povrch. Zabráníte tak ulpění nečistot, které mohou poškodit lak vašeho vozu. Je-li plachta vybavena kapsami na boční zpětná zrcátka, navlečte tkaninu nejprve přes zrcátka. Plachtu uchopte za silný elastický lem umístěný vpředu i vzadu a zafixujte za spodní hranu nárazníku. Tento postup doporučujeme provést vždy z rohu vozidla. Na závěr zkontrolujte, zdali plachta sedí na svém místě a švy kopírují křivky vozu. Případné sklady odstraňte opatrným povytažením za spodní okraj plachty. Návod k použití lze zobrazit kliknutím na následující odkazy:

EMOTION/ EMOTION PRINT, EMOTION TYPE, INNOVATION

JAK SPRÁVNĚ ZABALIT PLACHTU?

Nikdy se nesnažte stáhnout plachtu z vozu silou. Vyvarujete se možnému poškození. Při demontáži plachty postupujte v opačném sledu, než který jste zvolili při jejím nasazení. Plachtu uchopte za silný elastický lem umístěný vpředu i vzadu a přetáhněte směrem vzhůru až na kapotu a střechu vozu. Tento postup doporučujeme provést vždy z rohu vozidla. Následně stáhněte tkaninu z bočních zpětných zrcátek. Plachtu úhledně složte směrem ke středu automobilu do podélného pruhu o šíři přibližně 30 cm. Poté ji sbalte či srolujte. Čistou a suchou plachtu bezpečně uschovejte do úložného vaku. Plachtu nikdy nepokládejte na zem či na znečištěný povrch. Zabráníte tak ulpění nečistot, které mohou poškodit lak vašeho vozu. Návod k použití lze zobrazit kliknutím na následující odkazy:

EMOTION/ EMOTION PRINT, EMOTION TYPE, INNOVATION

LZE POUŽÍT INTERIÉROVOU PLACHTU V EXTERIÉRU?

Ne, interiérovou plachtu lze použít výhradně v interiéru. Interiérová plachta je určena pouze pro vnitřní použití, a pokud je ponechána na přímém slunci, vybledne.  Na vyblednutí interiérové plachty se záruka nevztahuje.

LZE POUŽÍT EXTERIÉROVOU PLACHTU V INTERIÉRU?

Ano, exteriérová plachta je určena pro použití v exteriéru i interiéru.

MŮŽE EXTERIÉROVÁ PLACHTA VYBLEDNOUT?

ANO, každá plachta časem vybledne.  Exteriérová plachta je odolná vůči UV paprskům. Časem však jakákoli tkanina použitá v exteriéru vybledne. K vyblednutí jsou náchylné zejména tmavší odstíny. Pamatujte však, že plachta i nadále chrání exteriér i interiér vašeho vozidla.  Na vyblednutí exteriérové plachty se záruka nevztahuje.

JAK DLOUHO LZE SKLADOVAT VŮZ POD PLACHTOU?

Interiérová i exteriérová plachta je vhodná pro krátkodobé i dlouhodobé použití. Maximálně po 1 měsíci doporučujeme plachtu sejmout a vůz zkontrolovat. Optimální interval kontrol činí 14 dní.

MŮŽE DOJÍT K ROSENÍ POD PLACHTOU?

Ano, k rosení pod plachtou může dojít zejména po chladných a jasných nocích, parkujete-li pod širým nebem. Drobné vodní kapky v podobě ranní rosy vznikají kondenzací vodní páry obsažené v okolním vzduchu. Má-li povrch vozu nižší teplotu než je rosný bod jeho okolí, dochází k rosení i pod plachtou. Není třeba se však obávat. Rosa se s rostoucí teplotou odpařuje a uniká skrze prodyšnou plachtu ven. Skladujete-li vůz dlouhodobě na vytrvalých deštích nebo pod vrstvou sněhu, mohou se voda a vlhkost dostat pod plachtu. Nemají-li možnost odpaření, může po delší době dojít i k tvorbě plísní. Prosím nepodceňte pravidelný interval kontrol alespoň po 1 měsíci.

LZE NASADIT PLACHTU IHNED PO ZHASNUTÍ MOTORU?

NE, nikdy nenasazujte plachtu ihned po zhasnutí motoru. Interiérové plachty EMOTION, EMOTION PRINT a exteriérová plachta INNOVATION obsahují retardanty hoření, které zajišťují odolnost vůči ohni a sálavému teplu. Jsou-li však teploty motorových, výfukových či brzdových částí příliš vysoké, hrozí při přímém kontaktu poškození či v extrémních případech vzplanutí plachty. Našim doporučením je nechat vůz vždy nejprve vychladnout.

LZE POUŽIT PLACHTU ZA SILNÉHO VĚTRU?

Nedoporučujeme používat plachtu za silného větru přesahujícího 50 km/h. Může dojít k zanesení nečistot mezi plachtu a karoserii, které by mohly poškodit lak vašeho vozu. V případě vzedmutí plachty pak dochází k extrémnímu namáhání švů.

MŮŽE EXTERIÉROVÁ PLACHTA PŘIMRZNOUT?

Ano, klesají-li teploty pod bod mrazu, může dojít k přimrznutí plachty ke karoserii vozu. K tomuto jevu dochází zejména při zakrytí mokrého automobilu, kdy se mezi plachtou a karoserií vytvoří vrstva ledu. Vnější strana plachty je nepromokavá, ale měkká podšívka z mikrovlákna nikoliv. Dojde-li k jejímu přimrznutí, přelijte dané místo teplou vodou. V případě potřeby postup opakujte, dokud led nepovolí. Nikdy se nesnažte odtrhnout přimrzlou plachtu. Vyvarujete se možnému poškození.

LZE POUŽÍT PLACHTU U DODATEČNĚ UPRAVENÉHO VOZU?

Interiérové plachty EMOTION, EMOTION PRINT a exteriérová plachta INNOVATION jsou šity na míru značce, modelu i roku výroby vašeho vozu. Primárně tedy nezohledňují dodatečné modifikace vzhledu automobilu. Potrpíte-li si na exteriérové doplňky či jste-li milovník tuningu, můžeme i vám v mnoha případech dodat vhodný produkt. Prosím, kontaktujte nás na odkazu zde. Interiérová plachta EMOTION TYPE nabízí specifický střih, navržený dle typu a rozměru vašeho vozu. Dodatečné modifikace vzhledu automobilu tak nebývají překážkou. Pokud si chcete být jisti, že máme vhodný produkt i pro vás, prosím, kontaktujte nás na odkazu zde.

JE VHODNÉ POUŽÍT PLACHTU U VOZIDLA S NEORIGINÁLNÍMI DÍLY?

Kvalita povrchové úpravy některých neoriginálních dílů nemusí dosahovat dostatečné úrovně. U vozů s neoriginálními exteriérovými díly (spoilery, zrcátka, kapoty atd.) nedoporučujeme dlouhodobé použití plachty či zakrytí mokrého automobilu. Na povrchu těchto dílů by mohly vzniknout nevratné mapy.

UPOZORNĚNÍ PŘI APLIKACI

Nikdy nenasazujte plachtu na vozidlo s nevyzrálým lakem. Před zakrytím vozu nejprve uzavřete dveře, okna a prosklené střechy. V případě kabrioletu vždy zatáhněte střechu. Nikdy nepoužívejte plachtu, je-li vozidlo v pohybu. Vyvarujte se násilnému sejmutí plachty. Zabráníte možnému poškození. K bezpečnému zajištění vaší exteriérové plachty slouží fixační popruhy. Nikdy se nespoléhejte pouze na silný elastický lem. Nepodceňujte pravidelný interval kontrol maximálně po 1 měsíci.
Údržba, čištění a skladování

JAK SPRÁVNĚ PEČOVAT O INTERIÉROVOU PLACHTU?

Naše interiérové plachty vynikají snadnou údržbou. Perte je jednoduše v pračce na 40 stupňů, sušte výhradně na vzduchu a nežehlete.

JAK SPRÁVNĚ PEČOVAT O PREZENTAČNÍ PLACHTU?

Prezentační plachta EXPOSITION vyniká snadnou údržbou. Perte ji jednoduše v pračce na 40 stupňů, sušte výhradně na sníženou teplotu a žehlete s maximální teplotou dotykové plochy 110°C.

JAK SPRÁVNĚ PEČOVAT O EXTERIÉROVOU PLACHTU?

Exteriérová plachta EXPOSITION je odolná vůči skvrnám. Je-li i přesto údržba nezbytná, umožňuje pouze ruční praní s použitím vlažné vody a jemného saponátu. Sušte ji výhradně na vzduchu a nežehlete.

JAK PŘIPRAVIT PREZENTAČNÍ PLACHTU NA ODHALENÍ VAŠEHO PRODUKTU?

Prezentační plachta EXPOSITION je při dodání úhledně složena a pečlivě zabalena. Opatrně ji rozbalte a na 24 hodin rozložte, aby se vyhladily případné sklady. Odhalení vašeho produktu by mělo být dokonalé.

JAK SPRÁVNĚ SKLADOVAT PLACHTU?

Každou plachtu dodáváme včetně úložného vaku. Úložný vak chrání před špinavým, prašným a vlhkým prostředím. Doporučujeme uschovat plachtu pečlivě zabalenou. Usnadníte si tak její nasazení a zabere minimum místa, ať už v kufru nebo na polici v garáži. Před uskladněním plachty se vždy ujistěte, že je čistá a suchá. Nenašli jste váš vůz v databázi? Prosím, kontaktujte nás na odkazu zde. V mnoha případech vám stále můžeme dodat vhodný produkt.
Moto
Informace o produktu

PROČ MÍT PLACHTU OD SPECIAL COVERS?

Na trh interiérových a exteriérových estetických plachet jsme vstoupili s jasnou vizí – nabídnout vám jen ty nejlepší produkty, které si můžete dopřát. Produkty kvalitní, funkční a krásné. Garantujeme vám, že právě takové u nás naleznete. Tvoříme malé věci, ale s velkou láskou a skvělým způsobem. Estetické plachty od SPECIAL COVERS nabízí mnoho výhod. Níže uvádíme některé z nich:

VLASTNÍ GARÁŽ SBALENÁ NA CESTY?

V létě chrání před slunečním zářením, v zimě před ledem a sněhem, celý rok udržuje v suchu a stále dýchá? Naše exteriérové plachty tvoří účinný štít proti přírodním živlům - včetně větru, deště, sněhu a ledu, UV i slunečním paprskům.

UŽÍVÁTE GARÁŽ, VE KTERÉ SE NEUSTÁLE NĚCO DĚJE? 

Naše estetické plachty zachytí veškeré nečistoty a zabrání drobným poškozením. 

NA VAŠI VÁŠEŇ NEZBÝVÁ MOC ČASU, 

ale letmý pohled na zahalené křivky si rádi dopřejete? Tak právě proto jsme tu. Aby i ten krátký okamžik byl vzrušující.

CHCETE OCHRÁNIT VÁŠ VŮZ PŘED ZRAKY NENECHAVCŮ ČI VANDALŮ? 

Umíme být nenápadní.

PŘEJETE SI STRHNOU POZORNOST PŘI JAKÉKOLIV SPOLEČENSKÉ UDÁLOSTI?

Pro tyto případy máme připraveny naše interiérové, plošně tisknutelné a expoziční plachty. A nebo si chcete jednoduše udělat radost?

CO JE DOBRÉ VĚDĚT O LOGU?

Žádáte-li zohlednit logo značky vašeho vozu, umístíme jej na střed kapoty. Ve velikosti 30 cm vypadá skvěle. Barvu monochromatického loga zvolíme s ohledem na odstín vaší plachty. Plnobarevné logo zůstává neměnné. Požadujete-li logo vaší společnosti, specifické symboly, vlastní nápisy či dokonce plošný tisk, prosím kontaktujte nás na odkazu zde.

CO JE DOBRÉ VĚDĚT O BOČNÍCH ZPĚTNÝCH ZRCÁTKÁCH?

Žádáte-li bezpečné uschování bočních zpětných zrcátek, konfigurujte střih bez bočních kapes. Tuto variabilitu nabízí interiérové plachty EMOTION, EMOTION PRINT a exteriérová plachta INNOVATION. U vozů vyrobených před rokem 1972, kdy povinnost bočních zpětných zrcátek nebyla uložena zákonem, reflektují naše střihy původní model bez bočních zpětných zrcátek.

JAK DLOUHÁ JE DODACÍ LHŮTA INTERIÉROVÉ PLACHTY EMOTION/ EMOTION PRINT?

Dodací lhůta na míru šitého produktu činí přibližně 8 týdnů od okamžiku potvrzení objednávky. Plachtu pro vás vyrábíme ručně s přihlédnutím k vašim individuálním přáním a požadavkům. Každý kus pečlivě kontrolujeme a následně odesíláme. Na kvalitní produkt, který vyžaduje péči, se vyplatí počkat.

JAK DLOUHÁ JE DODACÍ LHŮTA EXTERIÉROVÉ PLACHTY INNOVATION?

Dodací lhůta exteriérové plachty INNOVATION činí přibližně 4 týdny od okamžiku potvrzení objednávky. V případě zohlednění vašich individuálních přání a požadavků v podobě loga značky vašeho motocyklu činí dodací lhůta přibližně 8 týdnů od okamžiku potvrzení objednávky. Na kvalitní produkt, který vyžaduje péči, se vyplatí počkat.
Aplikace

JE VHODNÉ UMÝT MOTOCYKL PŘED NASAZENÍM PLACHTY? 

Ano, plachtu vždy nasazujte na čistý motocykl. Zabráníte tím ulpění nečistot na karoserii a lak zůstane v původním stavu.

LZE NASADIT PLACHTU NA MOKRÝ MOTOCYKL?

Ano, plachtu lze nasadit i na mokrý motocykl. Prodyšnost tkaniny umožní odpařování vlhkosti a kondenzátu směrem ven. Doporučujeme, nenechte plachtu uschnout na mokrém motocyklu. Vyvarujete se případnému vzniku vodních skvrn.

JAK SPRÁVNĚ NASADIT PLACHTU?

Plachtu vyjměte z úložného vaku a přehoďte přes motocykl. Přední část plachty je označena červenou etiketou všitou do švu spodního lemu. Plachtu nikdy nepokládejte na zem či na znečištěný povrch. Zabráníte tak ulpění nečistot, které mohou poškodit lak vašeho motocyklu. Tkaninu nejprve ustavte na zrcátka. Plachtu uchopte za silný elastický lem umístěný vpředu a zafixujte přetažením přes přední kolo. Tento postup zopakujte i u zadního kola. Na závěr zkontrolujte, zdali plachta sedí na svém místě. Případné sklady odstraňte opatrným povytažením za spodní okraj plachty. Návod k použití lze zobrazit kliknutím na následující odkazy:

EMOTION/ EMOTION PRINT, INNOVATION

JAK SPRÁVNĚ ZABALIT PLACHTU?

Nikdy se nesnažte stáhnout plachtu z motocyklu silou. Vyvarujete se možnému poškození. Při demontáži plachty postupujte v opačném sledu, než který jste zvolili při jejím nasazení. Plachtu uchopte za silný elastický lem umístěný vzadu a přetáhněte přes zadní kolo směrem vzhůru až na sedlo motocyklu. Tento postup zopakujte i u předního kola. Tkaninu následně stáhněte z bočních zpětných zrcátek a naviňte kolem předloktí. Zamezíte tak kontaktu s podlahou. Čistou a suchou plachtu bezpečně uschovejte do úložného vaku. Plachtu nikdy nepokládejte na zem či na znečištěný povrch. Zabráníte tak ulpění nečistot, které mohou poškodit lak vašeho motocyklu. Návod k použití lze zobrazit kliknutím na následující odkazy:

EMOTION/ EMOTION PRINT, INNOVATION

LZE POUŽÍT INTERIÉROVOU PLACHTU V EXTERIÉRU?

Ne, interiérovou plachtu lze použít výhradně v interiéru. Interiérová plachta je určena pouze pro vnitřní použití, a pokud je ponechána na přímém slunci, vybledne.  Na vyblednutí exteriérové plachty se záruka nevztahuje.

LZE POUŽÍT EXTERIÉROVOU PLACHTU V INTERIÉRU?

Ano, exteriérová plachta je určena pro použití v exteriéru i interiéru.

MŮŽE EXTERIÉROVÁ PLACHTA VYBLEDNOUT?

ANO, každá plachta časem vybledne.  Exteriérová plachta je odolná vůči UV paprskům. Časem však jakákoli tkanina použitá v exteriéru vybledne. K vyblednutí jsou náchylné zejména tmavší odstíny. Pamatujte však, že plachta i nadále chrání exteriér i interiér vašeho vozidla.  Na vyblednutí exteriérové plachty se záruka nevztahuje.

JAK DLOUHO LZE SKLADOVAT VŮZ POD PLACHTOU?

Interiérová i exteriérová plachta je vhodná pro krátkodobé i dlouhodobé použití. Maximálně po 1 měsíci doporučujeme plachtu sejmout a vůz zkontrolovat. Optimální interval kontrol činí 14 dní.

MŮŽE DOJÍT K ROSENÍ POD PLACHTOU?

Ano, k rosení pod plachtou může dojít zejména po chladných a jasných nocích, parkujete-li pod širým nebem. Drobné vodní kapky v podobě ranní rosy vznikají kondenzací vodní páry obsažené v okolním vzduchu. Má-li povrch motocyklu nižší teplotu než je rosný bod jeho okolí, dochází k rosení i pod plachtou. Není třeba se však obávat. Rosa se s rostoucí teplotou odpařuje a uniká skrze prodyšnou plachtu ven. Skladujete-li motocykl dlouhodobě na vytrvalých deštích nebo pod vrstvou sněhu, mohou se voda a vlhkost dostat pod plachtu. Nemají-li možnost odpaření, může po delší době dojít i k tvorbě plísní. Prosím nepodceňte pravidelný interval kontrol alespoň po 1 měsíci.

LZE NASADIT PLACHTU IHNED PO ZHASNUTÍ MOTORU?

NE, nikdy nenasazujte plachtu ihned po zhasnutí motoru. Interiérové plachty EMOTION a EMOTION PRINT obsahují retardanty hoření, které zajišťují odolnost vůči ohni a sálavému teplu. Jsou-li však teploty motorových, výfukových či brzdových částí příliš vysoké, hrozí při přímém kontaktu poškození či v extrémních případech vzplanutí plachty. Našim doporučením je nechat vůz vždy nejprve vychladnout.

LZE POUŽIT PLACHTU ZA SILNÉHO VĚTRU?

Nedoporučujeme používat plachtu za silného větru přesahujícího 50 km/h. Může dojít k zanesení nečistot mezi plachtu a karoserii, které by mohly poškodit lak vašeho motocyklu. V případě vzedmutí plachty pak dochází k extrémnímu namáhání švů.

MŮŽE EXTERIÉROVÁ PLACHTA PŘIMRZNOUT?

Ano, klesají-li teploty pod bod mrazu, může dojít k přimrznutí plachty ke karoserii motocyklu. K tomuto jevu dochází zejména při zakrytí mokrého motocyklu, kdy se mezi plachtou a karoserií vytvoří vrstva ledu. Vnější strana plachty je nepromokavá, ale měkká podšívka z mikrovlákna nikoliv. Dojde-li k jejímu přimrznutí, přelijte dané místo teplou vodou. V případě potřeby postup opakujte, dokud led nepovolí. Nikdy se nesnažte odtrhnout přimrzlou plachtu. Vyvarujete se možnému poškození.

LZE POUŽÍT PLACHTU U DODATEČNĚ UPRAVENÉHO MOTOCYKLU?

Interiérové plachty EMOTION, EMOTION PRINT a exteriérová plachta INNOVATION mají specifický střih, navržený dle typu a rozměru motocyklů dané třídy. Primárně tedy zohledňují dodatečné modifikace vzhledu motocyklu. Potrpíte-li si na doplňky či jste-li milovník custom, můžeme i vám v mnoha případech dodat vhodný produkt. Prosím, kontaktujte nás na odkazu zde.

JE VHODNÉ POUŽÍT PLACHTU U MOTOCYKLU S NEORIGINÁLNÍMI DÍLY?

Kvalita povrchové úpravy některých neoriginálních dílů nemusí dosahovat dostatečné úrovně. U motocyklů s neoriginálními exteriérovými díly (přední masky, zrcátka, kapoty atd.) nedoporučujeme dlouhodobé použití plachty či zakrytí mokrého motocyklu. Na povrchu těchto dílů by mohly vzniknout nevratné mapy.

UPOZORNĚNÍ PŘI APLIKACI

Nikdy nenasazujte plachtu na motocykl s nevyzrálým lakem. Nikdy nepoužívejte plachtu, je-li motocykl v pohybu. Vyvarujte se násilnému sejmutí plachty. Zabráníte možnému poškození. K bezpečnému zajištění vaší exteriérové plachty slouží fixační popruhy. Nikdy se nespoléhejte pouze na silný elastický lem. Nepodceňujte pravidelný interval kontrol maximálně po 1 měsíci.
Údržba, čištění a skladování

JAK SPRÁVNĚ PEČOVAT O INTERIÉROVOU PLACHTU?

Naše interiérové plachty vynikají snadnou údržbou. Perte je jednoduše v pračce na 40 stupňů, sušte výhradně na vzduchu a nežehlete.

JAK SPRÁVNĚ PEČOVAT O PREZENTAČNÍ PLACHTU?

Prezentační plachta EXPOSITION vyniká snadnou údržbou. Perte ji jednoduše v pračce na 40 stupňů, sušte výhradně na sníženou teplotu a žehlete s maximální teplotou dotykové plochy 110°C.

JAK SPRÁVNĚ PEČOVAT O EXTERIÉROVOU PLACHTU?

Exteriérová plachta EXPOSITION je odolná vůči skvrnám. Je-li i přesto údržba nezbytná, umožňuje pouze ruční praní s použitím vlažné vody a jemného saponátu. Sušte ji výhradně na vzduchu a nežehlete.

JAK PŘIPRAVIT PREZENTAČNÍ PLACHTU NA ODHALENÍ VAŠEHO PRODUKTU?

Prezentační plachta EXPOSITION je při dodání úhledně složena a pečlivě zabalena. Opatrně ji rozbalte a na 24 hodin rozložte, aby se vyhladily případné sklady. Odhalení vašeho produktu by mělo být dokonalé.

JAK SPRÁVNĚ SKLADOVAT PLACHTU?

Každou plachtu dodáváme včetně úložného vaku. Úložný vak chrání před špinavým, prašným a vlhkým prostředím. Doporučujeme uschovat plachtu pečlivě zabalenou. Usnadníte si tak její nasazení a zabere minimum místa, ať už v kufru nebo na polici v garáži. Před uskladněním plachty se vždy ujistěte, že je čistá a suchá. Nenašli jste váš vůz v databázi? Prosím, kontaktujte nás na odkazu zde. V mnoha případech vám stále můžeme dodat vhodný produkt.
Auto
Informace o produktu

PROČ MÍT PLACHTU OD SPECIAL COVERS?

Na trh interiérových a exteriérových estetických plachet jsme vstoupili s jasnou vizí – nabídnout vám jen ty nejlepší produkty, které si můžete dopřát. Produkty kvalitní, funkční a krásné. Garantujeme vám, že právě takové u nás naleznete. Tvoříme malé věci, ale s velkou láskou a skvělým způsobem. Estetické plachty od SPECIAL COVERS nabízí mnoho výhod. Níže uvádíme některé z nich:

VLASTNÍ GARÁŽ SBALENÁ NA CESTY?

V létě chrání před slunečním zářením, v zimě před ledem a sněhem, celý rok udržuje v suchu a stále dýchá? Naše exteriérové plachty tvoří účinný štít proti přírodním živlům - včetně větru, deště, sněhu a ledu, UV i slunečním paprskům.

UŽÍVÁTE GARÁŽ, VE KTERÉ SE NEUSTÁLE NĚCO DĚJE? 

Naše estetické plachty zachytí veškeré nečistoty a zabrání drobným poškozením. 

NA VAŠI VÁŠEŇ NEZBÝVÁ MOC ČASU, 

ale letmý pohled na zahalené křivky si rádi dopřejete? Tak právě proto jsme tu. Aby i ten krátký okamžik byl vzrušující.

CHCETE OCHRÁNIT VÁŠ VŮZ PŘED ZRAKY NENECHAVCŮ ČI VANDALŮ? 

Umíme být nenápadní.

PŘEJETE SI STRHNOU POZORNOST PŘI JAKÉKOLIV SPOLEČENSKÉ UDÁLOSTI?

Pro tyto případy máme připraveny naše interiérové, plošně tisknutelné a expoziční plachty. A nebo si chcete jednoduše udělat radost?

CO JE DOBRÉ VĚDĚT O LOGU?

Žádáte-li zohlednit logo značky vašeho vozu, umístíme jej na střed kapoty. Ve velikosti 30 cm vypadá skvěle. Barvu monochromatického loga zvolíme s ohledem na odstín vaší plachty. Plnobarevné logo zůstává neměnné. Požadujete-li logo vaší společnosti, specifické symboly, vlastní nápisy či dokonce plošný tisk, prosím kontaktujte nás na odkazu zde.

CO JE DOBRÉ VĚDĚT O BOČNÍCH ZPĚTNÝCH ZRCÁTKÁCH?

Žádáte-li bezpečné uschování bočních zpětných zrcátek, konfigurujte střih bez bočních kapes. Tuto variabilitu nabízí interiérové plachty EMOTION, EMOTION PRINT a exteriérová plachta INNOVATION. U vozů vyrobených před rokem 1972, kdy povinnost bočních zpětných zrcátek nebyla uložena zákonem, reflektují naše střihy původní model bez bočních zpětných zrcátek.

JAK DLOUHÁ JE DODACÍ LHŮTA INTERIÉROVÉ PLACHTY EMOTION/ EMOTION PRINT?

Dodací lhůta na míru šitého produktu činí přibližně 8 týdnů od okamžiku potvrzení objednávky. Plachtu pro vás vyrábíme ručně s přihlédnutím k vašim individuálním přáním a požadavkům. Každý kus pečlivě kontrolujeme a následně odesíláme. Na kvalitní produkt, který vyžaduje péči, se vyplatí počkat.

JAK DLOUHÁ JE DODACÍ LHŮTA INTERIÉROVÉ PLACHTY EMOTION TYPE?

Dodací lhůta interiérové plachty EMOTION UNIVERSAL činí přibližně 4 týdny od okamžiku potvrzení objednávky. V případě zohlednění vašich individuálních přání a požadavků v podobě loga značky vašeho vozu činí dodací lhůta přibližně 8 týdnů od okamžiku potvrzení objednávky. Na kvalitní produkt, který vyžaduje péči, se vyplatí počkat.

JAK DLOUHÁ JE DODACÍ LHŮTA EXTERIÉROVÉ PLACHTY INNOVATION?

Dodací lhůta na míru šitého produktu činí přibližně 8 týdnů od okamžiku potvrzení objednávky. Plachtu pro vás vyrábíme ručně s přihlédnutím k vašim individuálním přáním a požadavkům. Každý kus pečlivě kontrolujeme a následně odesíláme. Na kvalitní produkt, který vyžaduje péči, se vyplatí počkat.
Aplikace

JE VHODNÉ UMÝT VŮZ PŘED NASAZENÍM PLACHTY? 

Ano, plachtu vždy nasazujte na čistý vůz. Zabráníte tím ulpění nečistot na karoserii a lak zůstane v původním stavu.

LZE NASADIT PLACHTU NA MOKRÝ VŮZ?

Ano, plachtu lze nasadit i na mokrý vůz. Prodyšnost tkaniny umožní odpařování vlhkosti a kondenzátu směrem ven. Doporučujeme, nenechte plachtu uschnout na mokrém vozidle. Vyvarujete se případnému vzniku vodních skvrn.

JAK SPRÁVNĚ NASADIT PLACHTU?

Plachtu vyjměte z úložného vaku a rozložte v podélném směru přes střechu a kapotu automobilu. Přední část plachty je označena červenou etiketou všitou do švu spodního lemu. Plachtu nikdy nepokládejte na zem či na znečištěný povrch. Zabráníte tak ulpění nečistot, které mohou poškodit lak vašeho vozu. Je-li plachta vybavena kapsami na boční zpětná zrcátka, navlečte tkaninu nejprve přes zrcátka. Plachtu uchopte za silný elastický lem umístěný vpředu i vzadu a zafixujte za spodní hranu nárazníku. Tento postup doporučujeme provést vždy z rohu vozidla. Na závěr zkontrolujte, zdali plachta sedí na svém místě a švy kopírují křivky vozu. Případné sklady odstraňte opatrným povytažením za spodní okraj plachty. Návod k použití lze zobrazit kliknutím na následující odkazy:

EMOTION/ EMOTION PRINT, EMOTION TYPE, INNOVATION

JAK SPRÁVNĚ ZABALIT PLACHTU?

Nikdy se nesnažte stáhnout plachtu z vozu silou. Vyvarujete se možnému poškození. Při demontáži plachty postupujte v opačném sledu, než který jste zvolili při jejím nasazení. Plachtu uchopte za silný elastický lem umístěný vpředu i vzadu a přetáhněte směrem vzhůru až na kapotu a střechu vozu. Tento postup doporučujeme provést vždy z rohu vozidla. Následně stáhněte tkaninu z bočních zpětných zrcátek. Plachtu úhledně složte směrem ke středu automobilu do podélného pruhu o šíři přibližně 30 cm. Poté ji sbalte či srolujte. Čistou a suchou plachtu bezpečně uschovejte do úložného vaku. Plachtu nikdy nepokládejte na zem či na znečištěný povrch. Zabráníte tak ulpění nečistot, které mohou poškodit lak vašeho vozu. Návod k použití lze zobrazit kliknutím na následující odkazy:

EMOTION/ EMOTION PRINT, EMOTION TYPE, INNOVATION

LZE POUŽÍT INTERIÉROVOU PLACHTU V EXTERIÉRU?

Ne, interiérovou plachtu lze použít výhradně v interiéru. Interiérová plachta je určena pouze pro vnitřní použití, a pokud je ponechána na přímém slunci, vybledne.  Na vyblednutí interiérové plachty se záruka nevztahuje.

LZE POUŽÍT EXTERIÉROVOU PLACHTU V INTERIÉRU?

Ano, exteriérová plachta je určena pro použití v exteriéru i interiéru.

MŮŽE EXTERIÉROVÁ PLACHTA VYBLEDNOUT?

ANO, každá plachta časem vybledne.  Exteriérová plachta je odolná vůči UV paprskům. Časem však jakákoli tkanina použitá v exteriéru vybledne. K vyblednutí jsou náchylné zejména tmavší odstíny. Pamatujte však, že plachta i nadále chrání exteriér i interiér vašeho vozidla.  Na vyblednutí exteriérové plachty se záruka nevztahuje.

JAK DLOUHO LZE SKLADOVAT VŮZ POD PLACHTOU?

Interiérová i exteriérová plachta je vhodná pro krátkodobé i dlouhodobé použití. Maximálně po 1 měsíci doporučujeme plachtu sejmout a vůz zkontrolovat. Optimální interval kontrol činí 14 dní.

MŮŽE DOJÍT K ROSENÍ POD PLACHTOU?

Ano, k rosení pod plachtou může dojít zejména po chladných a jasných nocích, parkujete-li pod širým nebem. Drobné vodní kapky v podobě ranní rosy vznikají kondenzací vodní páry obsažené v okolním vzduchu. Má-li povrch vozu nižší teplotu než je rosný bod jeho okolí, dochází k rosení i pod plachtou. Není třeba se však obávat. Rosa se s rostoucí teplotou odpařuje a uniká skrze prodyšnou plachtu ven. Skladujete-li vůz dlouhodobě na vytrvalých deštích nebo pod vrstvou sněhu, mohou se voda a vlhkost dostat pod plachtu. Nemají-li možnost odpaření, může po delší době dojít i k tvorbě plísní. Prosím nepodceňte pravidelný interval kontrol alespoň po 1 měsíci.

LZE NASADIT PLACHTU IHNED PO ZHASNUTÍ MOTORU?

NE, nikdy nenasazujte plachtu ihned po zhasnutí motoru. Interiérové plachty EMOTION, EMOTION PRINT a exteriérová plachta INNOVATION obsahují retardanty hoření, které zajišťují odolnost vůči ohni a sálavému teplu. Jsou-li však teploty motorových, výfukových či brzdových částí příliš vysoké, hrozí při přímém kontaktu poškození či v extrémních případech vzplanutí plachty. Našim doporučením je nechat vůz vždy nejprve vychladnout.

LZE POUŽIT PLACHTU ZA SILNÉHO VĚTRU?

Nedoporučujeme používat plachtu za silného větru přesahujícího 50 km/h. Může dojít k zanesení nečistot mezi plachtu a karoserii, které by mohly poškodit lak vašeho vozu. V případě vzedmutí plachty pak dochází k extrémnímu namáhání švů.

MŮŽE EXTERIÉROVÁ PLACHTA PŘIMRZNOUT?

Ano, klesají-li teploty pod bod mrazu, může dojít k přimrznutí plachty ke karoserii vozu. K tomuto jevu dochází zejména při zakrytí mokrého automobilu, kdy se mezi plachtou a karoserií vytvoří vrstva ledu. Vnější strana plachty je nepromokavá, ale měkká podšívka z mikrovlákna nikoliv. Dojde-li k jejímu přimrznutí, přelijte dané místo teplou vodou. V případě potřeby postup opakujte, dokud led nepovolí. Nikdy se nesnažte odtrhnout přimrzlou plachtu. Vyvarujete se možnému poškození.

LZE POUŽÍT PLACHTU U DODATEČNĚ UPRAVENÉHO VOZU?

Interiérové plachty EMOTION, EMOTION PRINT a exteriérová plachta INNOVATION jsou šity na míru značce, modelu i roku výroby vašeho vozu. Primárně tedy nezohledňují dodatečné modifikace vzhledu automobilu. Potrpíte-li si na exteriérové doplňky či jste-li milovník tuningu, můžeme i vám v mnoha případech dodat vhodný produkt. Prosím, kontaktujte nás na odkazu zde. Interiérová plachta EMOTION TYPE nabízí specifický střih, navržený dle typu a rozměru vašeho vozu. Dodatečné modifikace vzhledu automobilu tak nebývají překážkou. Pokud si chcete být jisti, že máme vhodný produkt i pro vás, prosím, kontaktujte nás na odkazu zde.

JE VHODNÉ POUŽÍT PLACHTU U VOZIDLA S NEORIGINÁLNÍMI DÍLY?

Kvalita povrchové úpravy některých neoriginálních dílů nemusí dosahovat dostatečné úrovně. U vozů s neoriginálními exteriérovými díly (spoilery, zrcátka, kapoty atd.) nedoporučujeme dlouhodobé použití plachty či zakrytí mokrého automobilu. Na povrchu těchto dílů by mohly vzniknout nevratné mapy.

UPOZORNĚNÍ PŘI APLIKACI

Nikdy nenasazujte plachtu na vozidlo s nevyzrálým lakem. Před zakrytím vozu nejprve uzavřete dveře, okna a prosklené střechy. V případě kabrioletu vždy zatáhněte střechu. Nikdy nepoužívejte plachtu, je-li vozidlo v pohybu. Vyvarujte se násilnému sejmutí plachty. Zabráníte možnému poškození. K bezpečnému zajištění vaší exteriérové plachty slouží fixační popruhy. Nikdy se nespoléhejte pouze na silný elastický lem. Nepodceňujte pravidelný interval kontrol maximálně po 1 měsíci.
Údržba, čištění a skladování

JAK SPRÁVNĚ PEČOVAT O INTERIÉROVOU PLACHTU?

Naše interiérové plachty vynikají snadnou údržbou. Perte je jednoduše v pračce na 40 stupňů, sušte výhradně na vzduchu a nežehlete.

JAK SPRÁVNĚ PEČOVAT O PREZENTAČNÍ PLACHTU?

Prezentační plachta EXPOSITION vyniká snadnou údržbou. Perte ji jednoduše v pračce na 40 stupňů, sušte výhradně na sníženou teplotu a žehlete s maximální teplotou dotykové plochy 110°C.

JAK SPRÁVNĚ PEČOVAT O EXTERIÉROVOU PLACHTU?

Exteriérová plachta EXPOSITION je odolná vůči skvrnám. Je-li i přesto údržba nezbytná, umožňuje pouze ruční praní s použitím vlažné vody a jemného saponátu. Sušte ji výhradně na vzduchu a nežehlete.

JAK PŘIPRAVIT PREZENTAČNÍ PLACHTU NA ODHALENÍ VAŠEHO PRODUKTU?

Prezentační plachta EXPOSITION je při dodání úhledně složena a pečlivě zabalena. Opatrně ji rozbalte a na 24 hodin rozložte, aby se vyhladily případné sklady. Odhalení vašeho produktu by mělo být dokonalé.

JAK SPRÁVNĚ SKLADOVAT PLACHTU?

Každou plachtu dodáváme včetně úložného vaku. Úložný vak chrání před špinavým, prašným a vlhkým prostředím. Doporučujeme uschovat plachtu pečlivě zabalenou. Usnadníte si tak její nasazení a zabere minimum místa, ať už v kufru nebo na polici v garáži. Před uskladněním plachty se vždy ujistěte, že je čistá a suchá. Nenašli jste váš vůz v databázi? Prosím, kontaktujte nás na odkazu zde. V mnoha případech vám stále můžeme dodat vhodný produkt.
Moto
Informace o produktu

PROČ MÍT PLACHTU OD SPECIAL COVERS?

Na trh interiérových a exteriérových estetických plachet jsme vstoupili s jasnou vizí – nabídnout vám jen ty nejlepší produkty, které si můžete dopřát. Produkty kvalitní, funkční a krásné. Garantujeme vám, že právě takové u nás naleznete. Tvoříme malé věci, ale s velkou láskou a skvělým způsobem. Estetické plachty od SPECIAL COVERS nabízí mnoho výhod. Níže uvádíme některé z nich:

VLASTNÍ GARÁŽ SBALENÁ NA CESTY?

V létě chrání před slunečním zářením, v zimě před ledem a sněhem, celý rok udržuje v suchu a stále dýchá? Naše exteriérové plachty tvoří účinný štít proti přírodním živlům - včetně větru, deště, sněhu a ledu, UV i slunečním paprskům.

UŽÍVÁTE GARÁŽ, VE KTERÉ SE NEUSTÁLE NĚCO DĚJE? 

Naše estetické plachty zachytí veškeré nečistoty a zabrání drobným poškozením. 

NA VAŠI VÁŠEŇ NEZBÝVÁ MOC ČASU, 

ale letmý pohled na zahalené křivky si rádi dopřejete? Tak právě proto jsme tu. Aby i ten krátký okamžik byl vzrušující.

CHCETE OCHRÁNIT VÁŠ VŮZ PŘED ZRAKY NENECHAVCŮ ČI VANDALŮ? 

Umíme být nenápadní.

PŘEJETE SI STRHNOU POZORNOST PŘI JAKÉKOLIV SPOLEČENSKÉ UDÁLOSTI?

Pro tyto případy máme připraveny naše interiérové, plošně tisknutelné a expoziční plachty. A nebo si chcete jednoduše udělat radost?

CO JE DOBRÉ VĚDĚT O LOGU?

Žádáte-li zohlednit logo značky vašeho vozu, umístíme jej na střed kapoty. Ve velikosti 30 cm vypadá skvěle. Barvu monochromatického loga zvolíme s ohledem na odstín vaší plachty. Plnobarevné logo zůstává neměnné. Požadujete-li logo vaší společnosti, specifické symboly, vlastní nápisy či dokonce plošný tisk, prosím kontaktujte nás na odkazu zde.

CO JE DOBRÉ VĚDĚT O BOČNÍCH ZPĚTNÝCH ZRCÁTKÁCH?

Žádáte-li bezpečné uschování bočních zpětných zrcátek, konfigurujte střih bez bočních kapes. Tuto variabilitu nabízí interiérové plachty EMOTION, EMOTION PRINT a exteriérová plachta INNOVATION. U vozů vyrobených před rokem 1972, kdy povinnost bočních zpětných zrcátek nebyla uložena zákonem, reflektují naše střihy původní model bez bočních zpětných zrcátek.

JAK DLOUHÁ JE DODACÍ LHŮTA INTERIÉROVÉ PLACHTY EMOTION/ EMOTION PRINT?

Dodací lhůta na míru šitého produktu činí přibližně 8 týdnů od okamžiku potvrzení objednávky. Plachtu pro vás vyrábíme ručně s přihlédnutím k vašim individuálním přáním a požadavkům. Každý kus pečlivě kontrolujeme a následně odesíláme. Na kvalitní produkt, který vyžaduje péči, se vyplatí počkat.

JAK DLOUHÁ JE DODACÍ LHŮTA EXTERIÉROVÉ PLACHTY INNOVATION?

Dodací lhůta exteriérové plachty INNOVATION činí přibližně 4 týdny od okamžiku potvrzení objednávky. V případě zohlednění vašich individuálních přání a požadavků v podobě loga značky vašeho motocyklu činí dodací lhůta přibližně 8 týdnů od okamžiku potvrzení objednávky. Na kvalitní produkt, který vyžaduje péči, se vyplatí počkat.
Aplikace

JE VHODNÉ UMÝT MOTOCYKL PŘED NASAZENÍM PLACHTY? 

Ano, plachtu vždy nasazujte na čistý motocykl. Zabráníte tím ulpění nečistot na karoserii a lak zůstane v původním stavu.

LZE NASADIT PLACHTU NA MOKRÝ MOTOCYKL?

Ano, plachtu lze nasadit i na mokrý motocykl. Prodyšnost tkaniny umožní odpařování vlhkosti a kondenzátu směrem ven. Doporučujeme, nenechte plachtu uschnout na mokrém motocyklu. Vyvarujete se případnému vzniku vodních skvrn.

JAK SPRÁVNĚ NASADIT PLACHTU?

Plachtu vyjměte z úložného vaku a přehoďte přes motocykl. Přední část plachty je označena červenou etiketou všitou do švu spodního lemu. Plachtu nikdy nepokládejte na zem či na znečištěný povrch. Zabráníte tak ulpění nečistot, které mohou poškodit lak vašeho motocyklu. Tkaninu nejprve ustavte na zrcátka. Plachtu uchopte za silný elastický lem umístěný vpředu a zafixujte přetažením přes přední kolo. Tento postup zopakujte i u zadního kola. Na závěr zkontrolujte, zdali plachta sedí na svém místě. Případné sklady odstraňte opatrným povytažením za spodní okraj plachty. Návod k použití lze zobrazit kliknutím na následující odkazy:

EMOTION/ EMOTION PRINT, INNOVATION

JAK SPRÁVNĚ ZABALIT PLACHTU?

Nikdy se nesnažte stáhnout plachtu z motocyklu silou. Vyvarujete se možnému poškození. Při demontáži plachty postupujte v opačném sledu, než který jste zvolili při jejím nasazení. Plachtu uchopte za silný elastický lem umístěný vzadu a přetáhněte přes zadní kolo směrem vzhůru až na sedlo motocyklu. Tento postup zopakujte i u předního kola. Tkaninu následně stáhněte z bočních zpětných zrcátek a naviňte kolem předloktí. Zamezíte tak kontaktu s podlahou. Čistou a suchou plachtu bezpečně uschovejte do úložného vaku. Plachtu nikdy nepokládejte na zem či na znečištěný povrch. Zabráníte tak ulpění nečistot, které mohou poškodit lak vašeho motocyklu. Návod k použití lze zobrazit kliknutím na následující odkazy:

EMOTION/ EMOTION PRINT, INNOVATION

LZE POUŽÍT INTERIÉROVOU PLACHTU V EXTERIÉRU?

Ne, interiérovou plachtu lze použít výhradně v interiéru. Interiérová plachta je určena pouze pro vnitřní použití, a pokud je ponechána na přímém slunci, vybledne.  Na vyblednutí exteriérové plachty se záruka nevztahuje.

LZE POUŽÍT EXTERIÉROVOU PLACHTU V INTERIÉRU?

Ano, exteriérová plachta je určena pro použití v exteriéru i interiéru.

MŮŽE EXTERIÉROVÁ PLACHTA VYBLEDNOUT?

ANO, každá plachta časem vybledne.  Exteriérová plachta je odolná vůči UV paprskům. Časem však jakákoli tkanina použitá v exteriéru vybledne. K vyblednutí jsou náchylné zejména tmavší odstíny. Pamatujte však, že plachta i nadále chrání exteriér i interiér vašeho vozidla.  Na vyblednutí exteriérové plachty se záruka nevztahuje.

JAK DLOUHO LZE SKLADOVAT VŮZ POD PLACHTOU?

Interiérová i exteriérová plachta je vhodná pro krátkodobé i dlouhodobé použití. Maximálně po 1 měsíci doporučujeme plachtu sejmout a vůz zkontrolovat. Optimální interval kontrol činí 14 dní.

MŮŽE DOJÍT K ROSENÍ POD PLACHTOU?

Ano, k rosení pod plachtou může dojít zejména po chladných a jasných nocích, parkujete-li pod širým nebem. Drobné vodní kapky v podobě ranní rosy vznikají kondenzací vodní páry obsažené v okolním vzduchu. Má-li povrch motocyklu nižší teplotu než je rosný bod jeho okolí, dochází k rosení i pod plachtou. Není třeba se však obávat. Rosa se s rostoucí teplotou odpařuje a uniká skrze prodyšnou plachtu ven. Skladujete-li motocykl dlouhodobě na vytrvalých deštích nebo pod vrstvou sněhu, mohou se voda a vlhkost dostat pod plachtu. Nemají-li možnost odpaření, může po delší době dojít i k tvorbě plísní. Prosím nepodceňte pravidelný interval kontrol alespoň po 1 měsíci.

LZE NASADIT PLACHTU IHNED PO ZHASNUTÍ MOTORU?

NE, nikdy nenasazujte plachtu ihned po zhasnutí motoru. Interiérové plachty EMOTION a EMOTION PRINT obsahují retardanty hoření, které zajišťují odolnost vůči ohni a sálavému teplu. Jsou-li však teploty motorových, výfukových či brzdových částí příliš vysoké, hrozí při přímém kontaktu poškození či v extrémních případech vzplanutí plachty. Našim doporučením je nechat vůz vždy nejprve vychladnout.

LZE POUŽIT PLACHTU ZA SILNÉHO VĚTRU?

Nedoporučujeme používat plachtu za silného větru přesahujícího 50 km/h. Může dojít k zanesení nečistot mezi plachtu a karoserii, které by mohly poškodit lak vašeho motocyklu. V případě vzedmutí plachty pak dochází k extrémnímu namáhání švů.

MŮŽE EXTERIÉROVÁ PLACHTA PŘIMRZNOUT?

Ano, klesají-li teploty pod bod mrazu, může dojít k přimrznutí plachty ke karoserii motocyklu. K tomuto jevu dochází zejména při zakrytí mokrého motocyklu, kdy se mezi plachtou a karoserií vytvoří vrstva ledu. Vnější strana plachty je nepromokavá, ale měkká podšívka z mikrovlákna nikoliv. Dojde-li k jejímu přimrznutí, přelijte dané místo teplou vodou. V případě potřeby postup opakujte, dokud led nepovolí. Nikdy se nesnažte odtrhnout přimrzlou plachtu. Vyvarujete se možnému poškození.

LZE POUŽÍT PLACHTU U DODATEČNĚ UPRAVENÉHO MOTOCYKLU?

Interiérové plachty EMOTION, EMOTION PRINT a exteriérová plachta INNOVATION mají specifický střih, navržený dle typu a rozměru motocyklů dané třídy. Primárně tedy zohledňují dodatečné modifikace vzhledu motocyklu. Potrpíte-li si na doplňky či jste-li milovník custom, můžeme i vám v mnoha případech dodat vhodný produkt. Prosím, kontaktujte nás na odkazu zde.

JE VHODNÉ POUŽÍT PLACHTU U MOTOCYKLU S NEORIGINÁLNÍMI DÍLY?

Kvalita povrchové úpravy některých neoriginálních dílů nemusí dosahovat dostatečné úrovně. U motocyklů s neoriginálními exteriérovými díly (přední masky, zrcátka, kapoty atd.) nedoporučujeme dlouhodobé použití plachty či zakrytí mokrého motocyklu. Na povrchu těchto dílů by mohly vzniknout nevratné mapy.

UPOZORNĚNÍ PŘI APLIKACI

Nikdy nenasazujte plachtu na motocykl s nevyzrálým lakem. Nikdy nepoužívejte plachtu, je-li motocykl v pohybu. Vyvarujte se násilnému sejmutí plachty. Zabráníte možnému poškození. K bezpečnému zajištění vaší exteriérové plachty slouží fixační popruhy. Nikdy se nespoléhejte pouze na silný elastický lem. Nepodceňujte pravidelný interval kontrol maximálně po 1 měsíci.
Údržba, čištění a skladování

JAK SPRÁVNĚ PEČOVAT O INTERIÉROVOU PLACHTU?

Naše interiérové plachty vynikají snadnou údržbou. Perte je jednoduše v pračce na 40 stupňů, sušte výhradně na vzduchu a nežehlete.

JAK SPRÁVNĚ PEČOVAT O PREZENTAČNÍ PLACHTU?

Prezentační plachta EXPOSITION vyniká snadnou údržbou. Perte ji jednoduše v pračce na 40 stupňů, sušte výhradně na sníženou teplotu a žehlete s maximální teplotou dotykové plochy 110°C.

JAK SPRÁVNĚ PEČOVAT O EXTERIÉROVOU PLACHTU?

Exteriérová plachta EXPOSITION je odolná vůči skvrnám. Je-li i přesto údržba nezbytná, umožňuje pouze ruční praní s použitím vlažné vody a jemného saponátu. Sušte ji výhradně na vzduchu a nežehlete.

JAK PŘIPRAVIT PREZENTAČNÍ PLACHTU NA ODHALENÍ VAŠEHO PRODUKTU?

Prezentační plachta EXPOSITION je při dodání úhledně složena a pečlivě zabalena. Opatrně ji rozbalte a na 24 hodin rozložte, aby se vyhladily případné sklady. Odhalení vašeho produktu by mělo být dokonalé.

JAK SPRÁVNĚ SKLADOVAT PLACHTU?

Každou plachtu dodáváme včetně úložného vaku. Úložný vak chrání před špinavým, prašným a vlhkým prostředím. Doporučujeme uschovat plachtu pečlivě zabalenou. Usnadníte si tak její nasazení a zabere minimum místa, ať už v kufru nebo na polici v garáži. Před uskladněním plachty se vždy ujistěte, že je čistá a suchá. Nenašli jste váš vůz v databázi? Prosím, kontaktujte nás na odkazu zde. V mnoha případech vám stále můžeme dodat vhodný produkt.
Kolo
Informace o produktu

PROČ MÍT PLACHTU OD SPECIAL COVERS?

Na trh interiérových a exteriérových estetických plachet jsme vstoupili s jasnou vizí – nabídnout vám jen ty nejlepší produkty, které si můžete dopřát. Produkty kvalitní, funkční a krásné. Garantujeme vám, že právě takové u nás naleznete. Tvoříme malé věci, ale s velkou láskou a skvělým způsobem. Estetické plachty od SPECIAL COVERS nabízí mnoho výhod. Níže uvádíme některé z nich:

SKLADUJE VAŠE JÍZDNÍ KOLO DOMA V INTERIÉRU? 

Jedná se o designový prvek? Či jinde nebylo místo? Naše interiérové plachty jsou krásné a praktické zároveň. 

UŽÍVÁTE GARÁŽ, VE KTERÉ SE NEUSTÁLE NĚCO DĚJE? 

Naše estetické plachty zachytí veškeré nečistoty a zabrání drobným poškozením. 

TRANSPORTUJETE SEM TAM VÁŠ BICYKL A NECHCETE, ABY PŘIŠEL K ÚJMĚ?

NA VAŠI VÁŠEŇ NEZBÝVÁ MOC ČASU, 

ale letmý pohled na zahalené křivky si rádi dopřejete? Tak právě proto jsme tu. Aby i ten krátký okamžik byl vzrušující.

CHCETE OCHRÁNIT VAŠE JÍZDNÍ KOLO PŘED ZRAKY NENECHAVCŮ ČI VANDALŮ? 

Umíme být nenápadní.

PŘEJETE SI STRHNOU POZORNOST PŘI JAKÉKOLIV SPOLEČENSKÉ UDÁLOSTI?

Pro tyto případy máme připraveny naše interiérové, plošně tisknutelné a expoziční plachty. A nebo si chcete jednoduše udělat radost?

CO JE DOBRÉ VĚDĚT O LOGU?

Žádáte-li zohlednit logo značky vašeho jízdního kola, logo vaší společnosti, specifické symboly či vlastní nápisy, umístíme jej na střed bočního dílu. Ve velikosti 30 cm vypadají skvěle. Prosím, kontaktujte nás na odkazu zde.

JAK DLOUHÁ JE DODACÍ LHŮTA INTERIÉROVÉ PLACHTY EMOTION?

Dodací lhůta na míru šitého produktu činí přibližně 8 týdnů od okamžiku potvrzení objednávky. Plachtu pro vás vyrábíme ručně. Každý kus pečlivě kontrolujeme a následně odesíláme. Na kvalitní produkt, který vyžaduje péči, se vyplatí počkat.
Aplikace

JE VHODNÉ UMÝT JÍZDNÍ KOLO PŘED NASAZENÍM PLACHTY? 

Ano, plachtu vždy nasazujte na čistý bicykl. Zabráníte tím ulpění nečistot na rámu a lak zůstane v původním stavu.

LZE NASADIT PLACHTU NA MOKRÉ JÍZDNÍ KOLO?

Ano, plachtu lze nasadit i na mokré jízdní kolo. Prodyšnost tkaniny umožní odpařování vlhkosti a kondenzátu směrem ven. Doporučujeme, nenechte plachtu uschnout na mokrém bicyklu. Vyvarujete se případnému vzniku vodních skvrn.

JAK SPRÁVNĚ NASADIT PLACHTU?

Plachtu vyjměte z úložného vaku a přehoďte přes motocykl. Přední část plachty je označena červenou etiketou všitou do švu spodního lemu. Plachtu nikdy nepokládejte na zem či na znečištěný povrch. Zabráníte tak ulpění nečistot, které mohou poškodit lak vašeho motocyklu. Tkaninu nejprve ustavte na zrcátka. Plachtu uchopte za silný elastický lem umístěný vpředu a zafixujte přetažením přes přední kolo. Tento postup zopakujte i u zadního kola. Na závěr zkontrolujte, zdali plachta sedí na svém místě. Případné sklady odstraňte opatrným povytažením za spodní okraj plachty. Návod k použití lze zobrazit kliknutím na následující odkaz:

EMOTION

JAK SPRÁVNĚ ZABALIT PLACHTU?

Nikdy se nesnažte stáhnout plachtu z motocyklu silou. Vyvarujete se možnému poškození. Při demontáži plachty postupujte v opačném sledu, než který jste zvolili při jejím nasazení. Plachtu uchopte za silný elastický lem umístěný vzadu a přetáhněte přes zadní kolo směrem vzhůru až na sedlo motocyklu. Tento postup zopakujte i u předního kola. Tkaninu následně stáhněte z bočních zpětných zrcátek a naviňte kolem předloktí. Zamezíte tak kontaktu s podlahou. Čistou a suchou plachtu bezpečně uschovejte do úložného vaku. Plachtu nikdy nepokládejte na zem či na znečištěný povrch. Zabráníte tak ulpění nečistot, které mohou poškodit lak vašeho motocyklu. Návod k použití lze zobrazit kliknutím na následující odkaz:

EMOTION

LZE POUŽÍT INTERIÉROVOU PLACHTU V EXTERIÉRU?

Ne, interiérovou plachtu lze použít výhradně v interiéru. Interiérová plachta je určena pouze pro vnitřní použití, a pokud je ponechána na přímém slunci, vybledne. 

JAK DLOUHO LZE SKLADOVAT JÍZDNÍ KOLO POD PLACHTOU?

Interiérová plachta je vhodná pro krátkodobé i dlouhodobé použití. Délka skladování vašeho jízdního kola tak záleží pouze a jen na vašem uvážení.

LZE POUŽÍT PLACHTU U DODATEČNĚ UPRAVENÉHO JÍZDNÍHO KOLA?

Interiérové plachty EMOTION mají jedinečný střih navržen tak, aby kopíroval jednotlivé křivky vašeho bicyklu, bez ohledu na to, vlastníte-li horské, krosové, trekingové, silniční, městské, dámské, pánské/ unisex či elektrokolo. Dodatečné modifikace vzhledu bicyklu tak nebývají překážkou. Pokud si chcete být jisti, že máme vhodný produkt i pro vás, prosím, kontaktujte nás na odkazu zde.

UPOZORNĚNÍ PŘI APLIKACI

Nikdy nenasazujte plachtu na jízdní kolo s nevyzrálým lakem. Nikdy nepoužívejte plachtu, je-li bicykl v pohybu. Vyvarujte se násilnému sejmutí plachty. Zabráníte možnému poškození. Nepodceňujte pravidelný interval kontrol maximálně po 1 měsíci.
Údržba, čištění a skladování

JAK SPRÁVNĚ PEČOVAT O INTERIÉROVOU PLACHTU?

Naše interiérové plachty vynikají snadnou údržbou. Perte je jednoduše v pračce na 40 stupňů, sušte výhradně na vzduchu a nežehlete.

JAK SPRÁVNĚ SKLADOVAT PLACHTU?

Každou plachtu dodáváme včetně úložného vaku. Úložný vak chrání před špinavým, prašným a vlhkým prostředím. Doporučujeme uschovat plachtu pečlivě zabalenou. Usnadníte si tak její nasazení a zabere minimum místa, ať už v kufru nebo na polici v garáži. Před uskladněním plachty se vždy ujistěte, že je čistá a suchá.
Obytné vozy
Informace o produktu

PROČ MÍT PLACHTU OD SPECIAL COVERS?

Na trh interiérových a exteriérových estetických plachet jsme vstoupili s jasnou vizí – nabídnout vám jen ty nejlepší produkty, které si můžete dopřát. Produkty kvalitní, funkční a krásné. Garantujeme vám, že právě takové u nás naleznete. Tvoříme malé věci, ale s velkou láskou a skvělým způsobem. Estetické plachty od SPECIAL COVERS nabízí mnoho výhod. Níže uvádíme některé z nich:

VLASTNÍ GARÁŽ SBALENÁ NA CESTY?

V létě chrání před slunečním zářením, v zimě před ledem a sněhem, celý rok udržuje v suchu a stále dýchá? Naše exteriérové plachty tvoří účinný štít proti přírodním živlům - včetně větru, deště, sněhu a ledu, UV i slunečním paprskům.

UŽÍVÁTE GARÁŽ, VE KTERÉ SE NEUSTÁLE NĚCO DĚJE? 

Naše estetické plachty zachytí veškeré nečistoty a zabrání drobným poškozením. 

NA VAŠI VÁŠEŇ NEZBÝVÁ MOC ČASU, 

ale letmý pohled na zahalené křivky si rádi dopřejete? Tak právě proto jsme tu. Aby i ten krátký okamžik byl vzrušující.

CHCETE OCHRÁNIT VÁŠ VŮZ PŘED ZRAKY NENECHAVCŮ ČI VANDALŮ? 

Umíme být nenápadní.

A NEBO SI CHCETE JEDNODUŠE UDĚLAT RADOST?

PŘEJETE SI STRHNOU POZORNOST PŘI JAKÉKOLIV SPOLEČENSKÉ UDÁLOSTI?

Pro tyto případy máme připraveny naše interiérové, plošně tisknutelné a expoziční plachty. A nebo si chcete jednoduše udělat radost?

JAK DLOUHÁ JE DODACÍ LHŮTA EXTERIÉROVÉ PLACHTY PROTECTION PROFI?

Dodací lhůta exteriérové plachty PROTECTION PROFI činí přibližně 4 týdny od okamžiku potvrzení objednávky. Na kvalitní produkt, který vyžaduje péči, se vyplatí počkat.

JAK DLOUHÁ JE DODACÍ LHŮTA EXTERIÉROVÉ PLACHTY PROTECTION ECO?

Dodací lhůta exteriérové plachty PROTECTION ECO činí přibližně 4 týdny od okamžiku potvrzení objednávky. Na kvalitní produkt, který vyžaduje péči, se vyplatí počkat.
Aplikace

JE VHODNÉ UMÝT VOZIDLO PŘED NASAZENÍM PLACHTY? 

Ano, plachtu vždy nasazujte na čisté vozidlo. Zabráníte tím ulpění nečistot na karoserii a lak zůstane v původním stavu.

LZE NASADIT PLACHTU NA MOKRÉ VOZIDLO?

Ano, plachtu lze nasadit i na mokré vozidlo. Prodyšnost tkaniny umožní odpařování vlhkosti a kondenzátu směrem ven. Doporučujeme, nenechte plachtu uschnout na mokrém vozu či karavanu. Vyvarujete se případnému vzniku vodních skvrn.

JAK SPRÁVNĚ NASADIT PLACHTU?

Plachtu vyjměte z úložného vaku a rozložte v podélném směru přes střechu a kapotu automobilu. Přední část plachty je označena červenou etiketou všitou do švu spodního lemu. Plachtu nikdy nepokládejte na zem či na znečištěný povrch. Zabráníte tak ulpění nečistot, které mohou poškodit lak vašeho vozu. Je-li plachta vybavena kapsami na boční zpětná zrcátka, navlečte tkaninu nejprve přes zrcátka. Plachtu uchopte za silný elastický lem umístěný vpředu a vzadu a zafixujte za spodní hranu nárazníku. Tento postup doporučujeme provést vždy z rohu vozidla. Na závěr zkontrolujte, zdali plachta sedí na svém místě a švy kopírují křivky vozu. Případné sklady odstraňte opatrným povytažením za spodní okraj plachty. Návod k použití lze zobrazit kliknutím na následující odkazy:

PROTECTION PROFI, PROTECTION ECO

JAK SPRÁVNĚ ZABALIT PLACHTU?

Nikdy se nesnažte stáhnout plachtu z vozu silou. Vyvarujete se možnému poškození. Při demontáži plachty postupujte v opačném sledu, než který jste zvolili při jejím nasazení. Plachtu uchopte za silný elastický lem umístěný vpředu a vzadu a přetáhněte směrem vzhůru až na kapotu a střechu vozu. Tento postup doporučujeme provést vždy z rohu vozidla. Následně stáhněte tkaninu z bočních zpětných zrcátek. Plachtu úhledně složte směrem ke středu automobilu do podélného pruhu o šíři přibližně 30 cm. Poté ji sbalte či srolujte. Čistou a suchou plachtu bezpečně uschovejte do úložného vaku. Plachtu nikdy nepokládejte na zem či na znečištěný povrch. Zabráníte tak ulpění nečistot, které mohou poškodit lak vašeho vozu. Návod k použití lze zobrazit kliknutím na následující odkazy:

PROTECTION PROFI, PROTECTION ECO

LZE POUŽÍT EXTERIÉROVOU PLACHTU V INTERIÉRU?

Ano, exteriérová plachta je určena pro použití v exteriéru i interiéru.

JAK DLOUHO LZE SKLADOVAT VOZIDLO POD PLACHTOU?

Exteriérová plachta je vhodná pro krátkodobé i dlouhodobé použití. Skladujete-li váš vůz či karavan po dobu několika měsíců, doporučujeme pravidelný interval kontrol, optimálně po 1 měsíci.

MŮŽE DOJÍT K ROSENÍ POD PLACHTOU?

Ano, k rosení pod plachtou může dojít zejména po chladných a jasných nocích, parkujete-li pod širým nebem. Drobné vodní kapky v podobě ranní rosy vznikají kondenzací vodní páry obsažené v okolním vzduchu. Má-li povrch vozidla nižší teplotu než je rosný bod jeho okolí, dochází k rosení i pod plachtou. Není třeba se však obávat. Rosa se s rostoucí teplotou odpařuje a uniká skrze prodyšnou plachtu ven. Skladujete-li vozidlo dlouhodobě na vytrvalých deštích nebo pod vrstvou sněhu, mohou se voda a vlhkost dostat pod plachtu. Nemají-li možnost odpaření, může po delší době dojít i k tvorbě plísní. Prosím nepodceňte pravidelný interval kontrol alespoň po 1 měsíci.

LZE NASADIT PLACHTU IHNED PO ZHASNUTÍ MOTORU?

NE, nikdy nenasazujte plachtu ihned po zhasnutí motoru. Jsou-li teploty motorových, výfukových či brzdových částí příliš vysoké, hrozí při přímém kontaktu poškození či v extrémních případech vzplanutí plachty. Našim doporučením je nechat vůz vždy nejprve vychladnout.

LZE POUŽIT PLACHTU ZA SILNÉHO VĚTRU?

Exteriérové plachty PROTECTION PROFI a PROTECTION ECO jsou vyvinuty tak, aby chránili vaše vozidlo za každého počasí. Vždy dbejte na bezpečné zajištění plachty pomocí fixačních ok s popruhy. Eliminujete tak zanesení nečistot mezi plachtu a karoserii, které by mohly poškodit lak vašeho vozidla. V případě vzedmutí plachty pak dochází k extrémnímu namáhání švů.

MŮŽE EXTERIÉROVÁ PLACHTA PŘIMRZNOUT?

Ano, klesají-li teploty pod bod mrazu, může dojít k přimrznutí plachty ke karoserii vozidla. K tomuto jevu dochází zejména při zakrytí mokrého vozidla, kdy se mezi plachtou a karoserií vytvoří vrstva ledu. Vnější strana plachty je nepromokavá, ale měkká podšívka z mikrovlákna nikoliv. Dojde-li k jejímu přimrznutí, přelijte dané místo teplou vodou. V případě potřeby postup opakujte, dokud led nepovolí. Nikdy se nesnažte odtrhnout přimrzlou plachtu. Vyvarujete se možnému poškození.

LZE POUŽÍT PLACHTU U DODATEČNĚ UPRAVENÉHO VOZIDLA?

Exteriérové plachty PROTECTION PROFI a PROTECTION ECO mají univerzální střih, přizpůsobený jednoduše typu a rozměru vašeho vozu či karavanu. Dodatečné modifikace vzhledu vozidla tak nebývají překážkou. Pokud si chcete být jisti, že máme vhodný produkt i pro vás, prosím, kontaktujte nás na odkazu zde.

JE VHODNÉ POUŽÍT PLACHTU U VOZIDLA S NEORIGINÁLNÍMI DÍLY?

Kvalita povrchové úpravy některých neoriginálních dílů nemusí dosahovat dostatečné úrovně. U vozidel s neoriginálními exteriérovými díly (spoilery, dodatečnými chromovými prvky atd.) nedoporučujeme dlouhodobé použití plachty či zakrytí mokrého vozidla. Na povrchu těchto dílů by mohly vzniknout nevratné mapy.

UPOZORNĚNÍ PŘI APLIKACI

Nikdy nenasazujte plachtu na vozidlo s nevyzrálým lakem. Před zakrytím vozu nejprve uzavřete dveře, okna a prosklené střechy. Nikdy nepoužívejte plachtu, je-li vozidlo v pohybu. Vyvarujte se násilnému sejmutí plachty. Zabráníte možnému poškození. K bezpečnému zajištění vaší exteriérové plachty slouží fixační popruhy. Nepodceňujte pravidelný interval kontrol maximálně po 1 měsíci.
Údržba, čištění a skladování

JAK SPRÁVNĚ PEČOVAT O EXTERIÉROVOU PLACHTU?

Exteriérové plachty PROTECTION PROFI a PROTECTION ECO umožňují pouze ruční praní s použitím vlažné vody a jemného saponátu. Sušte je výhradně na vzduchu a nežehlete.

JAK SPRÁVNĚ SKLADOVAT PLACHTU?

Každou plachtu dodáváme včetně úložného vaku. Úložný vak chrání před špinavým, prašným a vlhkým prostředím. Doporučujeme uschovat plachtu pečlivě zabalenou. Usnadníte si tak její nasazení a zabere minimum místa. Před uskladněním plachty se vždy ujistěte, že je čistá a suchá.

Nenašli jste odpovědi na Vaše dotazy? Prosím, kontaktujte nás na odkazu ZDE.